weekly rates from
€82,000
ROBUSTO Yacht for Charter
Length 112' 1" (34.16m) Builder Ferretti Yachts Build 2009/2014
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Ferretti Yachts |
|---|---|
| Model | Custom Line 112 Next |
| Length (LOA) | 112' 1" (34.16m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2014 |
| Gross Tonn. | 213 |
| Draft | 6' 1" (2.06m) |
| Beam | 23' 2" (7.08m) |
| Location | Sanremo, Italy |
Toys & Tenders
- WILLIAMS 460 sports jet tender
- 2 x Seabobs
- 2 x kayaks
- 2 x pedal boards
- 2 x stand up paddleboards
- 2 x wakeboards (adult & child)
- Waterskis
- Inflatable toys
- Netted sea pool
- Snorkelling equipment
- Board games
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€82,000
High
€95,000