Inquire for rates
RAVENCLAW Yacht for Charter
Length 82' (24.99m) Builder Oyster Yachts Build 2007/2022
- Guests
- 6
- Cabins
- 3
- Crew
- 3
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 1 |
| Sleeps | 6 |
Specifications
| Builder | Oyster Yachts |
|---|---|
| Model | Oyster 82 |
| Length (LOA) | 82' (24.99m) |
| Year | 2007 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 71 |
| Draft | 8' 6" (2.59m) |
| Beam | 20' 9" (6.32m) |
| Location | RI |