weekly rates from
€160,000
AXIOS Yacht for Charter
Length 154' 9" (47m) Builder Admiral Yachts Build 2014/2024
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 9
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Admiral Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 154' 9" (47m) |
| Year | 2014 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 499 |
| Draft | 9' 6" (4.9m) |
| Beam | 29' 2" (8.9m) |
| Location | Spain |
Toys & Tenders
- 1 x 5.6m RIB Jet Tender Castoldi 2014 (8 seater)
- 1 x Rescue Tender (Mostro) with 6hp Yamaha engine
- 2 x Sea-Doo Jet Skis (1 x GTX LTD 300HP – 1 x RXP 325) 2024 models
- 3 x Seabobs F5s
- 2 x Inflatable Paddleboards
- 2 x Sets of Waterskis (2-seater)
- 4 x Wakeboards (2 x Adult and 2 x Children)
- 1 x Sofa (4-seater)
- 1 x Inflatable Aqua Park
- 2 x Towable Donuts (1 seater)
- 2 x Towable Donuts (2 seaters)
- 2 x Inflatable Donut Ringo
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€180,000
High
€210,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€160,000