weekly rates from
$145,000
PATIENCE Yacht for Charter
Length 132' (40.23m) Builder Benetti Build 2012/2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Length (LOA) | 132' (40.23m) |
| Year | 2012 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 8' (2.44m) |
| Beam | 26' (7.92m) |
Toys & Tenders
- • 2018 39' SeaVee Z 3 x Mecury Verdao 350HP Engines
- • 2 x Jet Ski Yamaha VX Cruiser 2019
- • 2 x Seabobs F5 S (New 2024)
- • 1 x Lift 5'4" Jet Efoil (New 2024)
- • 2 x Paddle Boards
- • 2 x Kayaks (inflatable)
- • 2 x Wake Board
- • 1 x Knee Board
- • 1 x Set Water Ski
- • 1 x Super Mable
- • Various Snorkeling Equipment
- Beach Equipment:
- • 2 gazebos
- • 2 foldable tables + table covers
- • Smaller foldable table
- • 10 camping chairs
- • 10 beach chairs
- • 2 umbrellas
- • 6 frontgate noodles
- • 4 inflatable floating lounge chairs + inflatable table
- • Yeti cooler box
- • Yeti cooler bag
- • Toy bag - various balls
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$145,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
$155,000