weekly rates from
€230,000
PEARL Yacht for Charter
Length 167' 8" (51.1m) Builder Heesen Build 2014/2023
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 11
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Heesen |
|---|---|
| Length (LOA) | 167' 8" (51.1m) |
| Year | 2014 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 648 |
| Draft | 6' 1" (2.8m) |
| Beam | 31' 1" (9.62m) |
| Range | 3,200 NM |
| Location | France |
Toys & Tenders
- • 2x Seadoo Jetskis
- • 2x Seabobs
- • 2x Kayaks │ 1 double - 1 single
- • 2x Stand Up Paddle Boards
- • Diving Equipment │ Rendez-vous Only
- • Inflatable Toys and Tows
- • Water Skis
- • Snorkeling Gear
- • Fishing Gear
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€230,000
High
€280,000