weekly rates from
€1,650,000
LONIAN Yacht for Charter
Length 285' 5" (87m) Builder Feadship Build 2018/2024
- Guests
- 12
- Cabins
- 7
- Crew
- 27
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 7 |
|---|---|
| Double Cabins | 7 |
Specifications
| Builder | Feadship |
|---|---|
| Length (LOA) | 285' 5" (87m) |
| Year | 2018 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 2,691 |
| Draft | 9' 1" (3.9m) |
| Beam | 45' (13.8m) |
| Location | Harlingen, Netherlands |
Toys & Tenders
- Tenders:
- • Xtender 9.7m open tender
- • Xtender 9.7m limo
- • Zodiac Pro 6.5m
- Jetskis:
- • 1 x Seadoo RXT 300
- • 1 x Seadoo RXT 325
- • 1 x Seadoo FishPro
- • 1 x Seadoo Sprak Trixx
- 5 x Short Boards:
- • 1 x 6’8” Modern Falcon light & dark blue board
- • 1 x 5’9” Firewire Go Fish Rainbow board
- • 1 x 7’6” Firewire Submoon Timbertec board
- • 1 x 5’10” Hypto Krypto cream & white board
- • 1 X 5’9” JS Black Baron Fish black & white
- Odysea Foamies:
- • 1 x 5’5” 3 fin green
- • 1 x 5’5” 3 fin blue
- • 1 x 5’5” 4 fin green
- • 1 x 8’0” 3 fin orange
- • 1 x 8’0” 3 fin green
- • 1 x 8’0” 3 fin blue
- • 2 x 9’0” Plank single fin pink
- • 1 x 8’0” 3 fin Stormblade board
- • 1 x 9’0” 3 fin Wave Bandit board
- Foam Boogie Boards:
- • 2 x Hydro Zapper 42” Bodyboards (green & pink)
- Paddle Boards:
- • 2 x Bote Gatorshell standup paddle board
- • 3 x Bote inflatable standup paddle board
- • 2 x Lift eFoil boards
- • 1 x Radinn electric surfboard
- • 1 x Awake electric surfboard
- • Fishing gear
- • 5 x Sublue water scooters
- • Variety of inflatable towables
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
€1,650,000