weekly rates from
€35,800
KATARIINA Yacht for Charter
Length 88' 8" (27.03m) Builder Ferretti Build 2004/2020
- Guests
- 10
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Ferretti |
|---|---|
| Length (LOA) | 88' 8" (27.03m) |
| Year | 2004 |
| Year Refit | 2020 |
| Draft | 6' 251" (1.9m) |
| Beam | 22' 1" (6.72m) |
Toys & Tenders
- Tender Highfield, 4,2m, outboard engine 50 hp, for 8 persons
- 1x Jet ski Seadoo spark trixx 3up
- 1x Jet ski SeaDoo RXP 255
- 2x seabob f5s
- 2x SUP
- 2x kayak
- 1x Water skis
- 1x wake board
- Snorkelling equipment
- Basic fishing gear
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€35,800
High
€42,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€35,800