weekly rates from
€84,000
IROCK Yacht for Charter
Length 109' 4" (33.45m) Builder Baglietto Build 2005/2016
- Guests
- 11
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 11 |
Specifications
| Builder | Baglietto |
|---|---|
| Model | Baglietto 34m Fast |
| Length (LOA) | 109' 4" (33.45m) |
| Year | 2005 |
| Year Refit | 2016 |
| Gross Tonn. | 202 |
| Draft | 6' 1" (2.3m) |
| Beam | 23' 1" (7.21m) |
| Range | 700 NM |
| Location | Italy |
Toys & Tenders
- 5.20m semi-rigid tender, 4-stroke outboard 60HP, stowed in the bow garage
- SeaDoo Spark 2-seater waverunner
- Yamaha 750 superjet stand-up jetski
- Snorkeling and scuba diving equipment for 2 persons
- Seabob F5
- Waterskis and wakeboards
- Inflatable paddle board
- Inflatable toys
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€84,000
High
€102,000