weekly rates from
€150,000
EXODUS Yacht for Charter
Length 131' 5" (40.05m) Builder Sunseeker Build 2019/2022
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 8
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Sunseeker |
|---|---|
| Length (LOA) | 131' 5" (40.05m) |
| Year | 2019 |
| Year Refit | 2022 |
| Draft | 9' 413" (2.85m) |
| Beam | 26' 7" (8.09m) |
Toys & Tenders
- Williams Diesel jet 565, Length: 5.65 meters, with inboard engine, 5 guests comfortably (maximum 8 Guests + 1 crew). Top speed up to 70 km/h
- Cabrio Tender: 3m aluminiumhull with outboard Yamaha engine 9.9 hp
- 2 x Sea-Doo RXP-X 300
- 2X SeabobF5 S3
- 1 x Towable 3-person Sofa
- 1 x Towable Ringo
- 2 x ‘Spinera’ 10’6 Paddle Boards
- 1 x Adults Waterski’s-O’Brien Performer 68
- 1 x Children’s Waterski’s-O’Brien Jr Vortex
- 1 x Kneeboard -O’Brien Vodoo
- O’Brian Royale SkurfSurf Board
- -2 x E-foil (one of them is light)
- Snorkels and Fins in a wide range of sizes
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€150,000
High
€180,000