weekly rates from
€79,000
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 12 |
| Builder | Tecnomar |
|---|---|
| Model | Tecnomar Velvet 36 |
| Length (LOA) | 119' 10" (36.5m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 175 |
| Draft | 7' 833" (2.3m) |
| Beam | 23' 1" (7.3m) |
| Range | 700 NM |
| Location | Greece |
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
€79,000
2026 Season. Rates p/week + expenses
€79,000
€89,000
Complete the form below and one of our experienced charter brokers will be in touch soon.