weekly rates from
€34,000
DREAM B Yacht for Charter
Length 98' 3" (30.2m) Builder M/Y Giant Build 2004/2011
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | M/Y Giant |
|---|---|
| Length (LOA) | 98' 3" (30.2m) |
| Year | 2004 |
| Year Refit | 2011 |
| Gross Tonn. | 123 |
| Draft | 10' 6" (3.2m) |
| Beam | 22' 11" (6.7m) |
| Range | 200 NM |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- Tender + Toys1 x 4,5m Dromor tender with outboard Suzuki 4 stroke 70hp engine
- 1 x Sea doo 40hp jet ski (two seater)
- Water skis (three pairs in total for adults and children)
- 1 x Stand Up Paddle 3.35m
- 2 x Tubes
- Fishing & snorkeling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€34,000
High
€42,000