weekly rates from
$65,000
CURRENT $EA Yacht for Charter
Length 97' 5" (29.69m) Builder Princess Yachts Build 2011/2022
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Princess Yachts |
|---|---|
| Model | 95 Motor Yacht |
| Length (LOA) | 97' 5" (29.69m) |
| Year | 2011 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 166 |
| Draft | 6' 6" (1.98m) |
| Beam | 23' 2" (7.01m) |
| Range | 500 NM |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$65,000