weekly rates from
€135,000
NAIA Yacht for Charter
Length 126' 4" (38.5m) Builder Sanlorenzo Build 2009/2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 8
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Sanlorenzo |
|---|---|
| Model | Sanlorenzo 40 Alloy |
| Length (LOA) | 126' 4" (38.5m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 317 |
| Draft | 6' 1" (3.1m) |
| Beam | 24' 1" (7.6m) |
| Range | 1,000 NM |
| Location | Greece |
Toys & Tenders
- Axopar 37 XC Cross Cabin (2024) Brabus line
- Williams Tender 445 diesel jet (refitted)
- Seadoo Spark Trixx Jet Ski
- E-foil Carbon Classic 2024
- Seabob F5S 2024
- Jobe Infinity Seascooter 2024
- Men’s Wakeboard Liquid Force Trip 2024
- Women’s Wakeboard Liquid Force Angel 2024
- Wakesurf Liquid Force Rocket 2024
- Waterskis x 2 Sets Combo for Men & Women/Teenagers
- 2 x New SUPs (Brabus/Jobe/Fanatic)
- Inflatable Toys Brabus/Jobe (Scout,Hotseat,Binar)
- Wing Foil Takuma
- Mares Full Snorkelling sets
- Mares Scuba Diving Equipment & Coltri Diving Compressor
- Men’s Kitesurfing Duotone
- Women’s Kitesurfing Duotone
- Duotone Kites 6m, 9m, 11m, 14m
- SeaRaft Platform SeaRaft 4x2m
- SeaRaft T-Shape Star Teak 4x2.9m
- Extended Deep Sea Fishing Equipment
- DJI Mavic Pro 2 Drone & Variοus GoPro Action Cameras (operated by crew only)
- DJI FPV Drone & 360 insta Cameras (operated by crew only)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€135,000
High
€150,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€135,000