weekly rates from
€850,000
BLACK PEARL Yacht for Charter
Length 344' 6" (105m) Builder Oceanco Build 2018
- Guests
- 12
- Cabins
- 7
- Crew
- 27
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 7 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 6 |
Specifications
| Builder | Oceanco |
|---|---|
| Length (LOA) | 344' 6" (105m) |
| Year | 2018 |
| Draft | 23' 715" (7.2m) |
| Beam | 49' 3" (15m) |
Toys & Tenders
- Pascoe Limo tender (10.40m)
- Pascoe Beachlander tender (9.8m)
- Williams open tender (5.65m)
- 6 x SUPs ( 4 solid & 2 inflatable)
- Flite board
- 4 x Two-person kayaks
- Water skis
- Wakeboards
- 2 x Cayago seabobs
- 2 x Waverunner jet skis
- Snorkelling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€850,000
High
€950,000
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€850,000