weekly rates from
€160,000
A+ Yacht for Charter
Length 111' 7" (34m) Builder Benetti Build 2024
- Guests
- 11
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 11 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Model | 34m Oasis |
| Length (LOA) | 111' 7" (34m) |
| Year | 2024 |
| Gross Tonn. | 265 |
| Draft | 6' 9" (2m) |
| Beam | 25' 4" (7.9m) |
Toys & Tenders
- TENDERS:
- 38' (11.5m) Skipper-BSK38NC with twin 500hp engines
- 16' (5m) Williams DieselJet 505
- TOYS:
- 2x SeaBobs
- Wakeboard
- 3x Inflatable Stand-Up Paddle Boards
- Inflatable donut
- Inflatable swimming pool
- 2x Mountain Bicycles
- Snorkeling gear
Winter Rates
2025/2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€160,000
High
€165,000
Cruising Regions
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€160,000
High
€169,000