Yacht is no longer available for sale.
2017 SANLORENZO SL86 # 676 Yacht for Sale
Length 87' (26.76m) Builder SANLORENZO Build 2017
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
Amenities
In The News
Specifications
| Builder | SANLORENZO |
|---|---|
| Model | SL86 # 676 |
| Length (LOA) | 87' (26.76m) |
| Year | 2017 |
| Draft | 7' (1.9m) |
| Beam | 20' (6.35m) |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Heads | 5 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 87' (26.76m) |
|---|---|
| Max Draft | 7' (1.9m) |
| Fuel Tank | 2,113 g (8,000 L) |
| Fresh Water | 449 g (1,700 L) |
Construction
| Hull Material | GRP |
|---|---|
| Hull Config | Deep Vee |