Yacht is no longer available for sale.
2008 OCEANDRO 48M CUSTOM Yacht for Sale
Length 170' (52.12m) Builder OCEANDRO Build 2008
- Cabins
- 7
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | OCEANDRO |
|---|---|
| Length (LOA) | 170' (52.12m) |
| Year | 2008 |
| Gross Tonn. | 258 |
| Beam | 31' (9.5m) |
Accommodations
| Staterooms | 7 |
|---|---|
| Heads | 8 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 170' (52.12m) |
|---|---|
| Min Draft | 54' (16.37m) |
| Gross Tonn. | 258 |
Construction
| Hull Material | Aluminum |
|---|---|
| Cruising Speed | 10 Knots |