weekly rates from
€48,000
THYKE II Yacht for Charter
Length 90' (27.43m) Builder Pershing Build 2008/2024
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Pershing |
|---|---|
| Length (LOA) | 90' (27.43m) |
| Year | 2008 |
| Year Refit | 2024 |
| Draft | 5' 461" (1.65m) |
| Beam | 20' 6" (6.25m) |
Toys & Tenders
- - 2 Seabobs F5
- - Inflatable Kayak
- - Inflatable Sofa
- - Tender williams Jet 325
- - Playstation 5
- - Yoga Mats
- - Drone Mini 3 pro
- - Snorkeling Equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€48,000
High
€58,000