weekly rates from
€105,000
SEA BLUEZ Yacht for Charter
Length 120' (36.58m) Builder Benetti Build 2006
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 8
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Length (LOA) | 120' (36.58m) |
| Year | 2006 |
| Draft | 6' 511" (1.96m) |
| Beam | 25' 9" (7.85m) |
Toys & Tenders
- 11m Scorpion Tender: Stylish and powerful, accommodating up to 10 guests and 2 crew.
- Water Toys:
- 2 Seabobs
- 2 Inflatable SUPs
- 1 Paddleboard
- Waterskis (adults and children)
- 1 Wakeboard
- Snorkelling equipment
- Inflatable toys (donuts, bananas, small wing)
- Onshore Exploration: 3 foldable bikes for discovering local destinations.
- Rendez-vous diving only.
- Possibility to hire jet skis depending on yacht location.
- They have no room to carry a jet ski, the crew may search/assist for a rental agent on the shore and have the clients deal directly with any arrangements for such hire. They do not want to be involved with any 3rd party liabilities.
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€105,000
High
€110,000