weekly rates from
€29,000
PHANTOM Yacht for Charter
Length 85' (25.91m) Builder Italversil Build 1995/2025
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
Specifications
| Builder | Italversil |
|---|---|
| Length (LOA) | 85' (25.91m) |
| Year | 1995 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 6' (1.83m) |
| Beam | 20' (6.1m) |
Toys & Tenders
- Jetski
- Seabob
- E-foil
- 4.5 m RIB
- SUP
- Wakeboard
- Waterskis
- Donut
- Chase Tender (Ranieri Cayman 26 with Mercury Verado 250 KS) available on request, for an additional surcharge.
- NOTICE: Sunbeds are available when a 4.5 m RIB tender or chase tender is in use.