weekly rates from
€28,500
ORIANDA Yacht for Charter
Length 85' 4" (26m) Builder J. Ring Andersen Skibsvaerft Build 1937/2021
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | J. Ring Andersen Skibsvaerft |
|---|---|
| Length (LOA) | 85' 4" (26m) |
| Year | 1937 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 40 |
| Draft | 11' 1" (3.2m) |
| Beam | 16' 1" (5m) |
| Location | Italy |
Toys & Tenders
- RIB with 40hp outboard, waterskis,snorkeling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€28,500
High
€30,000