weekly rates from
$295,000
MISCHIEF Yacht for Charter
Length 177' 2" (54m) Builder Baglietto Build 2006/2024
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 13
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
Specifications
| Builder | Baglietto |
|---|---|
| Length (LOA) | 177' 2" (54m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 699 |
| Draft | 6' 1" (3.14m) |
| Beam | 34' 1" (9.8m) |
| Location | Hemmant, Australia |
Toys & Tenders
- Beach Games
- Fishing Gear
- Floating Platform
- 3x Flite Board
- Floating Pool
- Inflatables
- Stand Up Paddleboards
- Wake Skate
- Skurf Board
- 2 x Seadoo Spark Jetskis
- Snorkeling Gear
- Towable Toys
- Waterskis (single & mono)
- Wakeboard
- Mischief Scuba Dive equipment:
- Regulators
- Qty x 6 Reg Aqua Lung Leg3nd Elite
- Safety Octopus
- Qty x 6 Occi Aqua Lung Legend 3 Octopus
- Dive Computers
- Qty x 6 Comp Aqua Lung i300 2
- Tanks
- Qty x 6 Tank Catalina 80 CU FT 11.1L 207bar
- BCD - Buoyancy Control Devices
- Qty x 1 BCD Aqua Lung Pro HD XS
- Qty x 1 BCD Aqua Lung Pro HD S
- Qty x 1 BCD Aqua Lung Pro HD ML
- Qty x 1 BCD Aqua Lung Pro HD L
- Qty x 2 BCD Aqua Lung Pro HD M
- Wetsuits Women’s
- Qty x 2 Steamer Fourth Element Xenos 3mm Womens 08
- Qty x 2 Steamer Fourth Element Xenos 3mm Womens 10
- Wetsuits Mens
- Qty x 2 Steamer Fourth Element Xenos 3mm Men M
- Qty x 2 Steamer Fourth Element Xenos 3mm Men L
- Qty x 2 Steamer Fourth Element Xenos 3mm Men XL
- • Mask and snorkels and de fog
- • Fins, booties, and weight
- • Dive lights/torches
- • Underwater cameras
- • Bauer Jnr II Dive compressor
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
$295,000