weekly rates from
€112,500
HP6 Yacht for Charter
Length 98' 5" (29.9m) Builder Riva Build 2021
- Guests
- 30
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 1 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Riva |
|---|---|
| Model | Riva 100 Corsaro |
| Length (LOA) | 98' 5" (29.9m) |
| Year | 2021 |
| Gross Tonn. | 119 |
| Draft | 6' 1" (2.26m) |
| Beam | 22' 1" (6.7m) |
| Range | 320 NM |
Toys & Tenders
- ►► TENDER
- • Williams Sportsjet 435 tender
- ►► TOYS
- • 2 x F5S Seabobs
- • 2 x paddle boards
- • 1 x Electric combo JetSurf
- • Wake board
- • Water skis
- • A selection of inflatables