weekly rates from
€79,000
LOANA Yacht for Charter
Length 111' 6" (34m) Builder Baglietto Build 2006/2024
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 7
Charter Details
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 1 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Baglietto |
|---|---|
| Model | Baglietto 34m Fast |
| Length (LOA) | 111' 6" (34m) |
| Year | 2006 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 206 |
| Draft | 7' 10" (2.4m) |
| Beam | 23' 11" (7.29m) |
| Range | 700 NM |
| Location | Greece |
| Classification | INSB - Commercial |
Toys & Tenders
- 1 x Tender 3.2M 8HP Engine
- 1 X Novurania 4.30M 70HP Yamaha Engine Four Stroke 2019 Model
- 2 X Seabob 2022
- 2 X Sea Doo Spark Jet Ski 2022
- 2 X Wakeboards
- 2 X Paddleboards
- 3 X Tubes (1-4 persons)
- RIB available upon request (photos available in the Full gallery / pdf brochure upon request)
- Ribco Seafarer 36
- LOA: 10.50 m
- Beam: 3.25 m
- Length(Hull): 8.90 m
- Beam(Hull): 1.78 m
- Cruising Speed: 35 knots
- Max speed: 55 knots
- Consumption: 90 lit/ph
- Crew: 1
- Charter rate: Euro 1.500 per day + VAT + fuel
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€79,000
High
€89,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€79,000