weekly rates from
€70,000
KING OF THE SEA Yacht for Charter
Length 154' 2" (47m) Builder Suna Yactik Build 2025
- Guests
- 22
- Cabins
- 10
- Crew
- 10
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 10 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 8 |
Specifications
| Builder | Suna Yactik |
|---|---|
| Length (LOA) | 154' 2" (47m) |
| Year | 2025 |
| Draft | 9' 107" (3m) |
| Beam | 32' 10" (10m) |
Toys & Tenders
- Tender Northstar 6 mt 150 HP
- Tender Northstar 4,8 mt 90 HP
- 2 Jetski Seadoo 135 HP
- 2 Seabob
- 2 SUP
- 2 Wakeboards
- 2 Waterski
- 2 Kayaks
- 4 seat towable
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€70,000
High
€94,500