weekly rates from
€62,000
JAJARO' Yacht for Charter
Length 101' 1" (30m) Builder Tecnomar Build 2009/2014
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 2 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Tecnomar |
|---|---|
| Model | Tecnomar Velvet 100' |
| Length (LOA) | 101' 1" (30m) |
| Year | 2009 |
| Year Refit | 2014 |
| Gross Tonn. | 130 |
| Draft | 3' 659" (1.7m) |
| Beam | 19' 1" (6.8m) |
| Location | Italy |
Toys & Tenders
- • Williams Jet Tender 3,25 mt
- • Seabob F5
- • SUP
- • Water ski
- • Snorkeling gear
- • Wakeboard
- • Donut
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€62,000
High
€84,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
Low
€62,000
High
€84,000