weekly rates from
€195,000
INCAL Yacht for Charter
Length 147' 1" (44.8m) Builder Viudes Yachts Build 2012/2022
- Guests
- 90
- Cabins
- 6
- Crew
- 9
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Viudes Yachts |
|---|---|
| Length (LOA) | 147' 1" (44.8m) |
| Year | 2012 |
| Year Refit | 2022 |
| Gross Tonn. | 499 |
| Draft | 9' 215" (2.8m) |
| Beam | 31' 2" (9.5m) |
| Range | 3,000 NM |
| Location | Palma, Spain |
Toys & Tenders
- 1 x Capelli Tempest 1000WA guest chase tender 10.64mt 600HP
- 2 x Seadoo Spark Trixx 90hp (2 person)
- 2 x eFoils
- 2 x SeaBobs
- 1 x LEFEET P1 XR Duel Set Water Scooter
- 2 x Kayaks
- 4 x SUP's
- 2 x eBikes
- Water ski's
- Wakeboard
- Jobe donut (1 person)
- Jobe sofa (2 person)
- Jobe banana
- Nautibouy Voyager 800 Inflatable platform (4x2m)
- Snorkelling equipment
- Fishing equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€195,000
High
€210,000