weekly rates from
€75,000
GOLDEN YACHT Yacht for Charter
Length 106' (32.31m) Builder Sanlorenzo Build 2014/2024
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 6
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 2 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Sanlorenzo |
|---|---|
| Length (LOA) | 106' (32.31m) |
| Year | 2014 |
| Year Refit | 2024 |
| Gross Tonn. | 199 |
| Draft | 3' 363" (1.93m) |
| Beam | 23' 1" (7.06m) |
Toys & Tenders
- Williams Tender 395
- 1 x Jetski 3-Seater Seadoo Spark
- 2 x Seabobs F5
- 2 x SUP
- Wakeboard
- Tube
- Inflatable Platform
- 2 x Adult Ski
- Snorkelling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€85,000
High
€95,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€75,000