weekly rates from
€28,000
BABYLON Yacht for Charter
Length 124' 6" (38m) Builder Leymar Build 2013/2021
- Guests
- 10
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Double Cabins | 5 |
| Sleeps | 10 |
Specifications
| Builder | Leymar |
|---|---|
| Length (LOA) | 124' 6" (38m) |
| Year | 2013 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 180 |
| Draft | 6' 1" (2.8m) |
| Beam | 27' 1" (6.8m) |
Toys & Tenders
- 5,2 mt - 100 hp Yamaha
- 2 x Paddle Board
- Canoe
- Water ski (Adult+Child),
- Ringo
- Knee- Ski
- Snorkeling Equipment
- Fishing Equipment
- Sun mattresses
- Sun sail for shade in front of the gulet
- Leisure area in the back side of the deck
- Deck shower
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€28,000
High
€38,500