weekly rates from
$33,000
AZURE Yacht for Charter
Length 82' 1" (25.2m) Builder Azimut Yachts Build 2003/2021
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 3
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 1 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Azimut Yachts |
|---|---|
| Model | Azimut 80 Carat |
| Length (LOA) | 82' 1" (25.2m) |
| Year | 2003 |
| Year Refit | 2021 |
| Gross Tonn. | 92 |
| Draft | 6' 1" (2.06m) |
| Beam | 21' 1" (5.87m) |
| Location | Fort Lauderdale |
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
$33,000
High
$38,000