weekly rates from
€80,000
TONIC BLUE Yacht for Charter
Length 94' 11" (28.95m) Builder Benetti Build 2019
- Guests
- 35
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Sleeps | 11 |
Specifications
| Builder | Benetti |
|---|---|
| Model | Benetti Delfino 95 |
| Length (LOA) | 94' 11" (28.95m) |
| Year | 2019 |
| Gross Tonn. | 199 |
| Draft | 6' 1" (2m) |
| Beam | 22' 2" (6.75m) |
| Range | 1,950 NM |
| Location | Ventimiglia |
Toys & Tenders
- 1 x Tender 4.45m Williams 445 Diesel (6 guests + 1 driver)
- Jet-ski Spark
- 2 x seabobs
- Water-ski
- Mono-ski
- Wake board
- 2 x SUP
- 1 Inflatable Kayak
- Towables
- Snorkeling gear
- RYA Training Center
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€80,000
High
€90,000