weekly rates from
€27,300
ALWAYS SMILE Yacht for Charter
Length 109' 7" (33.4m) Builder Bozburun Build 2010/2023
- Guests
- 12
- Cabins
- 5
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 3 |
| Triple Cabins | 2 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | Bozburun |
|---|---|
| Length (LOA) | 109' 7" (33.4m) |
| Year | 2010 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 160 |
| Draft | 15' 7" (4.75m) |
| Beam | 26' 11" (8.83m) |
Toys & Tenders
- 1 x 4.80m Tender with 115Hp outboard
- 2 x Sea Scooter
- 2 x Double Canoe
- 4 x Paddle Board
- 1 x Adult Waterski (and monoski)
- 1 x Child Waterski
- 1 x Wakeboard
- 1 x Kneeboard
- 2 x Ringo
- Snorkelling gear for adults and children
- Basic fishing equipment (2 x rods, 2 x longlines, 6 x basic lines)
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€27,300
High
€42,000