weekly rates from
€160,000
ALALYA Yacht for Charter
Length 155' 10" (47.5m) Builder ISA Yachts Build 2005/2020
- Guests
- 12
- Cabins
- 6
- Crew
- 9
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Twin Cabins | 2 |
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 12 |
Specifications
| Builder | ISA Yachts |
|---|---|
| Model | ISA Yachts 470 |
| Length (LOA) | 155' 10" (47.5m) |
| Year | 2005 |
| Year Refit | 2020 |
| Gross Tonn. | 498 |
| Draft | 8' 227" (2.5m) |
| Beam | 29' 2" (8.9m) |
| Location | Torreguadiaro, Spain |
Toys & Tenders
- - 1x Castoldi Jet 15’
- - 1x Novurania 540 LP
- - 2x Yamaha VX Jet Ski
- - 2x Seabob
- - 2x SUP
- - 2x Electric bicycle
- - 2x Electric scooter
- - 1x Water skies
- - 1x Wakeboard
- - Towables
- - Snorkeling equipment
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€160,000
High
€185,000