weekly rates from
€125,000
AGAPE ROSE Yacht for Charter
Length 158' 6" (48.3m) Builder Leda Ltd Build 2017/2025
- Guests
- 24
- Cabins
- 11
- Crew
- 13
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 11 |
|---|---|
| Twin Cabins | 7 |
| Double Cabins | 3 |
| Convertible Cabins | 7 |
Specifications
| Builder | Leda Ltd |
|---|---|
| Length (LOA) | 158' 6" (48.3m) |
| Year | 2017 |
| Year Refit | 2025 |
| Draft | 8' 227" (2.5m) |
| Beam | 28' 3" (8.6m) |
Toys & Tenders
- 2 x 6.5m Ris Marine 150 hp tenders - for transfers and water sports
- 1 x operational crew tender
- 2 x Sea-Doo GTI 130s
- 2 x Seabobs (1 x F5 and 1 x F5 S)
- 1 x Fliteboard eFoil
- 1 x Lampuga Jetsurf
- 1 x inflatable swim platform and netted pool
- 1 x inflatable slide
- 4 x SUPs
- 2 x kayaks
- Adult and junior waterskis and wakeboards
- Towable Ringo and water couch
- 12 x snorkelling equipment
- 4 x fishing rods
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€125,000
High
€175,000