weekly rates from
€56,000
ABOVE & BEYOND Yacht for Charter
Length 80' 4" (23.87m) Builder Sunreef Yachts Build 2019/2023
- Guests
- 8
- Cabins
- 4
- Crew
- 5
Charter Details
Amenities
For a full list of all available amenities & entertainment facilities, or price to hire additional equipment please inquire.
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Double Cabins | 4 |
| Sleeps | 8 |
Specifications
| Builder | Sunreef Yachts |
|---|---|
| Model | Sunreef 80 |
| Length (LOA) | 80' 4" (23.87m) |
| Year | 2019 |
| Year Refit | 2023 |
| Gross Tonn. | 100 |
| Draft | 7' 3" (4.06m) |
| Beam | 37' 10" (11.53m) |
| Range | 3,500 NM |
Toys & Tenders
- Highfield 520, 70 HP
- Sea bob (2)
- Wakeboard (1)
- Water ski adults (1)
- Water ski children (1)
- Inflatable towable couch-3 pax (1)
- Inflatable donut (2)
- Kayak- 2 pax (1)
- Stand-Up Paddleboard (3)
- Snorkeling gear
- Fishing gear (2)
- Board games: cards, domino, jenga, uno, chess, backgammon, poker, essere non essere, legami glass marbles
- *All particulars are given in good faith and are believed to be correct but cannot be guaranteed.
Summer Rates
2026 Season. Rates p/week + expenses
Low
€56,000
High
€77,000
Cruising Regions
Winter Rates
2026/2027 Season. Rates p/week + expenses
€56,000