Yacht is no longer available for sale.
45M SUNREEF EXPLORER Yacht for Sale
Length 147' (45m) Builder SUNREEF YACHTS Build 2026
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
In The News
Specifications
| Builder | SUNREEF YACHTS |
|---|---|
| Model | 45M SUNREEF EXPLORER |
| Length (LOA) | 147' (45m) |
| Year | 2026 |
| Beam | 43' (13.34m) |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 147' (45m) |
|---|
Construction
| Hull Material | Composite |
|---|