Yacht is no longer available for sale.
2023 SANLORENZO SL86 #799 Yacht for Sale
Length 87' (26.76m) Builder SANLORENZO YACHTS Build 2023
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
In The News
Specifications
| Builder | SANLORENZO YACHTS |
|---|---|
| Model | SL86 #799 |
| Length (LOA) | 87' (26.76m) |
| Year | 2023 |
| Beam | 20' (6.35m) |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Heads | 45 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 87' (26.76m) |
|---|---|
| Min Draft | 6' (1.8m) |
| Fuel Tank | 2,113 g (8,000 L) |
| Fresh Water | 449 g (1,700 L) |
| Holding Tank | 106 g (400 L) |
| Displacement | 78,000 |
Construction
| Hull Material | GRP |
|---|---|
| Hull Config | Deep Vee |
| Cruising Speed | 27 Knots |