Yacht is no longer available for sale.
2023 RIVIERA 66 BELIZE DAYBRIDGE Yacht for Sale
Length 69' (21.1m) Builder RIVIERA Build 2023
- Cabins
- 3
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | RIVIERA |
|---|---|
| Model | 66 Belize Daybridge |
| Length (LOA) | 69' (21.1m) |
| Year | 2023 |
| Draft | 6' (1.65m) |
| Beam | 17' (5.46m) |
| Location | United States |
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 69' (21.1m) |
|---|---|
| Max Draft | 6' (1.65m) |
| Fuel Tank | 1,188 g (1,188 L) |
| Fresh Water | 185 g (185 L) |
| Holding Tank | 132 g (499 L) |
| Displacement | 84,911 |
Construction
| Hull Material | Fiberglass |
|---|