Yacht is no longer available for sale.
2022 VIKING 92 ENCLOSED SKYBRIDGE (TBD) Yacht for Sale
Length 91' 1" (28.04m) Builder Viking Yachts Build 2021
- Cabins
- 6
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | Viking Yachts |
|---|---|
| Model | Enclosed Skybridge |
| Length (LOA) | 91' 1" (28.04m) |
| Year | 2021 |
| Draft | 5' (1.8m) |
| Beam | 24' 1" (7.34m) |
| Location | United States |
Accommodations
| Staterooms | 6 |
|---|---|
| Heads | 6 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 91' 1" (28.04m) |
|---|---|
| Max Draft | 5' (1.8m) |
| Fuel Tank | 4,015 g (15,196 L) |
| Fresh Water | 485 g (1,835 L) |
Construction
| Hull Material | Fiberglass |
|---|