Yacht is no longer available for sale.
2022 SANLORENZO SD118 Yacht for Sale
Length 117' (35.75m) Builder SANLORENZO YACHTS Build 2022
- Cabins
- 5
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
In The News
Specifications
| Builder | SANLORENZO YACHTS |
|---|---|
| Model | SD118 |
| Length (LOA) | 117' (35.75m) |
| Year | 2022 |
| Beam | 25' (7.9m) |
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Heads | 5 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 117' (35.75m) |
|---|---|
| Fuel Tank | 8,454 g (32,000 L) |
| Fresh Water | 1,057 g (4,000 L) |
| Holding Tank | 793 g (3,000 L) |
Construction
| Hull Material | GRP |
|---|---|
| Hull Config | Round Bilged Displacement |
| Cruising Speed | 14 Knots |