Yacht is no longer available for sale.
2021 SANLORENZO SD96 #95 Yacht for Sale
Length 91' 1" (28.93m) Builder Sanlorenzo Build 2021
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | Sanlorenzo |
|---|---|
| Model | SD96 #95 |
| Length (LOA) | 91' 1" (28.93m) |
| Year | 2021 |
| Draft | 6' (1.98m) |
| Beam | 25' 1" (7.6m) |
| Location | Italy |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 91' 1" (28.93m) |
|---|---|
| Max Draft | 6' (1.98m) |
| Fuel Tank | 4,094 g (15,495 L) |
| Fresh Water | 660 g (2,498 L) |
| Holding Tank | 264 g (999 L) |
| Displacement | 125,000 |
Construction
| Hull Material | Fibreglass/GRP |
|---|---|
| Hull Config | Semi-Displacement |