Yacht is no longer available for sale.
2021 ASTONDOA AS8 Yacht for Sale
Length 82' (25.04m) Builder ASTONDOA Build 2021
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | ASTONDOA |
|---|---|
| Model | AS8 |
| Length (LOA) | 82' (25.04m) |
| Year | 2021 |
| Draft | 8' (2.2m) |
| Beam | 19' (5.99m) |
| Location | United States |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Heads | 4 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 82' (25.04m) |
|---|---|
| Max Draft | 8' (2.2m) |
| Fuel Tank | 1,638 g (1,638 L) |
| Fresh Water | 290 g (290 L) |
Construction
| Hull Material | Fiberglass |
|---|