Yacht is no longer available for sale.
2020 FERRETTI 670 Yacht for Sale
Length 66' (20.42m) Builder FERRETTI Build 2020
- Cabins
- 3
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
In The News
Specifications
| Builder | FERRETTI |
|---|---|
| Length (LOA) | 66' (20.42m) |
| Year | 2020 |
| Draft | 6' (1.64m) |
| Beam | 17' (5.39m) |
Accommodations
| Staterooms | 3 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 66' (20.42m) |
|---|---|
| Max Draft | 6' (1.64m) |
| Fuel Tank | 1,011 g (3,827 L) |
| Fresh Water | 264 g (1,000 L) |
Construction
| Hull Material | GRP |
|---|