Yacht is no longer available for sale.
2020 BENETTI DELFINO 95 Yacht for Sale
Length 94' (28.95m) Builder BENETTI Build 2020
- Cabins
- 5
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | BENETTI |
|---|---|
| Model | Delfino 95 |
| Length (LOA) | 94' (28.95m) |
| Year | 2020 |
| Draft | 7' (2m) |
| Beam | 23' (7.23m) |
| Location | Croatia |
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Heads | 5 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 94' (28.95m) |
|---|---|
| Max Draft | 7' (2m) |
| Fuel Tank | 5,283 g (20,000 L) |
| Fresh Water | 660 g (2,500 L) |
| Displacement | 139,000 |
Construction
| Hull Material | Fiberglass |
|---|