Yacht is no longer available for sale.
2018 SUNSEEKER 116 Yacht for Sale
Length 115' (35.2m) Builder SUNSEEKER Build 2018
- Cabins
- 5
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | SUNSEEKER |
|---|---|
| Model | 116 Yacht |
| Length (LOA) | 115' (35.2m) |
| Year | 2018 |
| Gross Tonn. | 140 |
| Beam | 24' (7.33m) |
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 115' (35.2m) |
|---|---|
| Min Draft | 9' (2.44m) |
| Fuel Tank | 5,032 g (19,050 L) |
| Fresh Water | 1,057 g (4,000 L) |
| Gross Tonn. | 140 |
Construction
| Hull Material | GRP |
|---|