Yacht is no longer available for sale.
2016 AZIMUT MAGELLANO 66 Yacht for Sale
Length 65' 1" (20.39m) Builder Azimut Yachts Build 2016
- Cabins
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | Azimut Yachts |
|---|---|
| Model | Magellano 66 |
| Length (LOA) | 65' 1" (20.39m) |
| Year | 2016 |
| Beam | 17' 1" (5.43m) |
| Location | United States |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 65' 1" (20.39m) |
|---|---|
| Displacement | 98,105 |
Construction
| Hull Material | Fiberglass |
|---|---|
| Max Speed | 22 Knots |
| Cruising Speed | 16 Knots |