Yacht is no longer available for sale.
2015 SUNSEEKER 92' Yacht for Sale
Length 92' (28.04m) Builder SUNSEEKER Build 2015
- Cabins
- 4
- Crew
- 4
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | SUNSEEKER |
|---|---|
| Length (LOA) | 92' (28.04m) |
| Year | 2015 |
| Draft | 7' (2.05m) |
| Beam | 21' (6.5m) |
| Location | United States |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|---|
| Sleeps | 8 |
| Heads | 4 |
| Crew Cabins | 4 |
|---|---|
| Crew Sleeps | 4 |
Dimensions & Capacity
| LOA | 92' (28.04m) |
|---|---|
| Max Draft | 7' (2.05m) |
| Fuel Tank | 2,378 g (2,378 L) |
| Fresh Water | 396 g (396 L) |
| Holding Tank | 115 g (435 L) |
Construction
| Hull Material | Fiberglass |
|---|---|
| Hull Config | Deep Vee |
| Cruising Speed | 22 Knots |