Yacht is no longer available for sale.
2007 SUNSEEKER 37M Yacht for Sale
Length 121' (36.98m) Builder SUNSEEKER Build 2007
- Cabins
- 5
Yacht is no longer available for sale.
This is an archived web page showing historic information for reference purposes only. Search Yachts for Sale.
In The News
Specifications
| Builder | SUNSEEKER |
|---|---|
| Length (LOA) | 121' (36.98m) |
| Year | 2007 |
| Gross Tonn. | 19 |
| Beam | 26' (7.97m) |
Accommodations
| Staterooms | 5 |
|---|---|
| Heads | 7 |
| Capt. Quarters | Yes |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 121' (36.98m) |
|---|---|
| Min Draft | 8' (2.41m) |
| Fuel Tank | 7,661 g (29,000 L) |
| Fresh Water | 1,308 g (4,950 L) |
| Gross Tonn. | 19 |
Construction
| Hull Material | Fiberglass |
|---|---|
| Cruising Speed | 14 Knots |