Asking
€890,000
2006 SUNSEEKER PREDATOR 82 Yacht for Sale
Length 85' (25.98m) Builder SUNSEEKER Build 2006
- Cabins
- 4
Not for sale or charter to U.S. residents while in U.S. waters.
We are pleased to present you this magnificent Sunseeker 82 Sport, beautifully configured and refitted in 2023.
MAN V12 engines (2150 hours)
Generators (4000 hours)
New teak
Designer interior
Pumps, watermaker, engine overhauls, and more...
Contact us for more information.
In The News
Specifications
| Builder | SUNSEEKER |
|---|---|
| Model | Predator 82 |
| Length (LOA) | 85' (25.98m) |
| Year | 2006 |
| Gross Tonn. | 70 |
| Beam | 19' (5.94m) |
Accommodations
| Staterooms | 4 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 85' (25.98m) |
|---|---|
| LWL | 20' (5.94m) |
| Fuel Tank | 489 g (1,849 L) |
| Fresh Water | 37 g (139 L) |
| Gross Tonn. | 70 |
Construction
| Cruising Speed | 13 Knots |
|---|