Asking
$538,000
1990 PALMER MARINE 68 Yacht for Sale
Length 68' (20.9m) Builder PALMER MARINE Build 1990
- 1990 Palmer marine 68 raised pilothouse, Is boasting a nearly 21ft beam & LOA of 68’7”. Built in British Columbia, Canada. On a Jack Serin Hull ( Fiberglass reinforced plastic), quality and craftsmanships is imminently evident.
- Transport Canada Certified - 100 Persons
- Commercial kitchen equipped + commercial Bar
- Turn-key Operating Business
In The News
Specifications
| Builder | PALMER MARINE |
|---|---|
| Model | 68 |
| Length (LOA) | 68' (20.9m) |
| Year | 1990 |
| Beam | 21' (6.4m) |
Accommodations
| Heads | 2 |
|---|
Dimensions & Capacity
| LOA | 68' (20.9m) |
|---|
Construction
| Hull Material | Steel |
|---|---|
| Hull Config | Deep Vee |